A Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete Fotóművészeti tagozatának kiállítása
A XXVI. Pesthidegkúti Művészeti Fesztivál kísérőrendezvénye
A jelek, szimbólumok használata szinte egyidős az emberiség vizuális történelmével. A kezdeti jelek, rajzok idővel vagy az újabb korok kihívásainak megfelelően rögzültek az emberi elmében, vagy újabbak alakultak ki a fejlődés következtében, s végül jelképekké váltak.
Minden kornak megvolt a jelekhez kapcsolható megjelenési formája, hol rajzokkal, hol jelvényekkel, hol tetoválásokkal, hol jelképekkel,címerekkel, márkajelzésekkel majd napjainkban emojikkal, piktogramokkal jelelünk, brand-eket viselünk, vagy használunk. Olyannyira felgyorsítottuk a körülöttünk lévő világot, hogy sokszor ezeknek a jeleknek, szimbólumoknak segítségével éljük napjainkat, ezek a jelrendszerek vették át a kommunikációnk jelentős részét.
E fotókiállítás célja megmutatni, hogy miként változott a körülöttünk lévő szimbólumrendszer, mi az, ami a fejlődésünket szolgálja, és hogy mi lehet az, ami nem feltétlenül hasznos.
Ezek a szimbólumok magukkal hozzák a közéjük tartozás látszatát, egy olyan valós vagy épp hamis képet, ami hatással van az életünkre. Most azt a feladatot tűzzük ki magunk elé, hogy mutassuk meg, milyen szimbolika mentén, vagy épp ellenére éljük életünket.
Támogató: Nemzeti Kulturális Alap
Kiállító fotóművészek: